Author: metoc
Kuchnia jest centrum każdego mieszkania. Kojarzy nam się z ciepłem i dobrą atmosferą. Tutaj powstają pyszne i pachnące dania, a ogromnym ułatwieniem w ich szykowaniu jest oświetlenie.Urządzanie kuchni to niełatwe zadanie. Najnowsze technologie i niezwykłe wzory sprawiają, że oświetlenie w kuchni jest energooszczędne i praktyczne. W zestawie kuchennym znajdują się lampy sufitowe, lampy sufitowo – ścienne, plafony, oświetlenie dekoracyjne LED, oświetlenie podszafkowe, oczka sufitowe – oprawy wbudowywane najlepszej jakości.

A jak ma się częstotliwość tych zmian do rozwoju technologii? Czy to oznacza, że nasze żyrandole lub lampy podłogowe --->więcej powinniśmy zmieniać równie regularnie jak telewizor? Jak trafnie dobrać lampy do domu? Oryginalna lampa nowoczesna została stworzona specjalnie dla osób, dla których istotne są nowoczesność i luksus. Niezwykłe połączenie minimalizmu i oryginalnego kształtu wpływa na to, że owa rzecz staje się jeszcze popularniejsza. Innowacyjne lampy cieszących się dobrymi opiniami producentów stają się produktem coraz chętniej wybieranym. Wyjątkowe szanse dobierania takich lamp są w gabinetach nowoczesnych przedsiębiorców oraz w pięknych, przestronnych salonach. Więcej w tym miejscu - lampy nowoczesne APD Market.

Doskonała lampa do kuchni jest do kupienia w rozmaitych modelach. Moc kolorów czy kształtów, jak również najróżniejsze sposoby jej regulacji powodują, że ochoczo wybiera ją mnóstwo osób. Nie jest ona przeznaczona szczególnie do kuchni (np.: lampy do kuchni na apdmarket.pl), chociaż tam okazuje się wręcz nieodzowna. Kompleksowo oświetla przestrzeń, nadając lekkości oraz świeżości. Dobrze sprawdzi się w połączeniu ze stonowanym kolorem ścian oraz z ciemnymi meblami. Planując oświetlenie kuchni, warto nie tylko podzielić lampy do kuchni ze względu na przeznaczenie, ale także słusznie wybrać moc, rodzaj i lokalizację źródła światła.

Pamiętać należy zbyt ostre światło lampy zamontowanej nad blatem szybko męczy wzrok, a za słabe – pomniejsza wygodę pracy. Jeśli w kuchni bywa miejsce do jedzenia lub jest ona połączona z jadalnią, źródło światła powinno znajdować się nad stołem czy blatem. Nad okrągłym stołem może to być tylko zamontowana centralnie lampa, nad podłużnym kilka
kuchnia
Author: David Wilson
Source: http://www.flickr.com
małych, w zależności od jego długości. W kuchni, zwłaszcza połączonej z jadalnią, warto zadbać też o atmosferę sprzyjającą konsumowaniu posiłków. Można wzbogacić więc wystrój o dekoracyjne lampy dające rozproszone światło: kinkiety, halogeny, lampy stojące rzucajace światło ku sufitowi.

Apdmarket.pl - lampy
Source: Apdmarket.pl
Na początku nowego dziesięciolecia dominuje odwrót od jaskrawych barw, więc do łask powrócą pewnie lampy wiszące z przeźroczystych kryształów i lampy nowoczesne wykończone w metalu i szkle. Warto jednak zastanowić się nad barwami ciepłymi, jak czekoladowy brąz, cynamonowy lub słoneczna zieleń – lampy wiszące, lampy stojące albo kinkiety w takich odcieniach mogą być ciekawym i modnym elementem kolorystycznym do pomieszczenia dekorowanego w barwach chłodnych, jak błękit lub stal. Niemniej działanie zgodnie z aktualną modą musi być w równym stopniu co od ilości pieniędzy uzależnione od warunków naszego pokoju. W mieszkaniu z niewysokim sufitem często praktyczniejsze są lampy sufitowe, ze względu na to, że np. lampy wiszące mogą zawadzać podczas chodzenia po mieszkaniu, warto także zdecydować się na oświetlenie pozwalające na zmianę kierunku padania światła (gdy mamy do czynienia z niskim sufitem światło padające w górę optycznie go podniesie). Salon w kształcie litery „L” aż prosi się o przynajmniej dwie lampy sufitowe, może to być na przykład okazały żyrandol w części głównej i lampa wisząca w drugiej części wstawiona na przykład nad kanapą. Dobrze postawione lampy kryształowe dodatkowo w połączeniu z lustrem mogą wychwytywać w dzień światło naturalne i odbijać je po reszcie pomieszczenia, oświetlając promieniami nawet bardzo ciemne kąty, zastępując tym samym w dużym stopniu lampy boczne i pomagając zwiększyć oszczędzanie zużycia prądu.